czwartek, 1 stycznia 2015

NOC BIOLOGÓW- WYWIAD DLA RADIA WROCŁAW


Noc Biologów zbliża się wielkimi krokami, a tym samym rośnie zainteresowanie ze strony mediów. Poniżej umieszczamy link, w którym możemy zapoznać się z programem Nocy Biologów, a także na samym dole tekstu wysłuchać wywiadu udzielonego dla Radia Wrocław przez reprezentantów dwóch współpracujących ze sobą uczelni.
Akademię Sztuk Pięknych reprezentowali
prof. Adam Chmielowiec i doktorant Mariusz Wildemann, a
Uniwersytet Wrocławski
dr Józef Krawczyk i doktorant Radosław Gil.
Panowie opowiadają co stało się zaczynem naszej współpracy i jakie będą jej owoce.
Zapraszamy do wysłuchania!
 
 KILOMETRY DRUTU I FOLII- CZYLI WARSZTATY DLA PRZYSZŁYCH BIOLOGÓW W PRACOWNI MALARSTWA ARCHITEKTONICZNEGO I SZTUKI W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ


Po kilku wizytach naszych studentów na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego nadszedł czas na rewanż. W naszej pracowni gościliśmy grupę przyszłych biologów. Mieli oni okazję stworzyć elementy instalacji, która podczas trwania Nocy Biologów zawiśnie w budynku Uniwersytetu na ul. Sienkiewicza 21. W ruch poszły kilometry drutu i bezbarwnej folii,  które po krótkim czasie zaczęły przybierać biomorficzne formy. Mamy nadzieję, że tego typu warsztaty były ciekawą odskocznią od codziennych zajęć i liczymy na dalszą owocną współpracę.
Zapraszamy na fotorelację z naszych wspólnych działań.
 
 

OWADY, MIKROSKOPY, CIEKAWOSTKI- CZYLI WARASZTATY NA WYDZIALE NAUK BIOLOGICZNYCH UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

17 grudnia 2014r. mieliśmy ogromną przyjemność po raz kolejny wziąć udział w warsztatach zorganizowanych specjalnie dla nas na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Ogrom ciekawostek, informacji oraz dla odważniejszych namacalna możliwość skonfrontowania się z owadami, które dotychczas mogliśmy podziwiać jedynie w atlasach sprawiły, że już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć w ramach naszej współpracy. Zdobyta wiedza stała się inspiracją do stworzenia cyklu koszulek oraz instalacji. Efekty naszych działań będzie można zobaczyć 9 stycznia 2015r. podczas Nocy Biologów.
Póki co zapraszamy na fotorelację z tych niezwykle ciekawych zajęć.